بیوگرافی

درباره مهرزاد خواجه امیری

مهرزاد خواجه امیری

مهرزاد خواجه امیری ۲۹ شهریور ماه ۱۳۶۶ در خانواده‌ای هنرمند چشم به جهان گشود.

وی فعالیت خود را از ۱۲ سالگی نزد اساتید برجسته موسیقی آغاز کرد.

همچنین با انتخاب پیانو به عنوان ساز تخصصی خود، اولین اثرش به ‌نام “معبد شرقی” را ساخت که بعدها رتبه‌ نخست آهنگسازی گروه سنی نوجوانان را به خود اختصاص داد.

این هنرمند جوان در ۱۷ سالگی از موسیقی کلاسیک به ژانرهای World Music ،Instrumental و New Age گرایش پیدا کرد.

احساس او نسبت به خلا این سبک‌ها در موسیقی کشور باعث شد، پس از اتمام دوره‌های هارمونی و آهنگسازی به مطالعه در این زمینه‌ها بپردازد و با سفر به کشورهای مختلف اطلاعات خود را در خصوص این ژانرها کامل‌تر کند.

مهرزاد خواجه امیری را همگان با اثر زیبا و ماندگار «خلیج فارس» می شناسند.

این هنرمند جوان تاکنون دو آلبوم مستقل با نام های «خالق» و «سایه سوم» و یک آلبوم با همکارى استاد محمد على بهمنى به نام “قاصدک” را براى گروه سنى کودک و نوجوان، به بازار موسیقى عرضه کرده و علاوه بر این آلبوم ها، تک آهنگ‌های بسیاری را نیز، منتشر ساخته است.

وى همچنین توانسته است با ساخته هایش به موسیقى ایران اعتبار بیشترى ببخشد و در سطح جهانى نیز بدرخشد.

مهرزاد خواجه امیرى در سال ٢٠١۵ با اثر بیکلام “کومیتیس” کاندیدای دریافت جایزه از رسانه هالیوود شده است.

در سال ٢٠١٧ براى ساخت قطعه “قصه گوى شب” مدال برنز جهانى گلوبال موزیک اوارد را به خود اختصاص داده و در سال ٢٠١٩ نیز با قطعه “آتاناسیا” مدال نقره جهانى بهترین آهنگساز سبک نیوایج جهان را از آن خود کرده است.

لازم به ذکر است قطعه “خاطرات تلخ و شیرین” این هنرمند نیز در چهاردهمین جشنواره بین المللى رادیو و ششمین اجلاس جهانى صدا نیز مقام دوم را کسب کرده است.

مهرزاد خواجه امیری ۲۹ شهریور ماه ۱۳۶۶ در خانواده‌ای هنرمند چشم به جهان گشود.

وی فعالیت خود را از ۱۲ سالگی نزد اساتید برجسته موسیقی آغاز کرد. همچنین با انتخاب پیانو به عنوان ساز تخصصی خود، اولین اثرش به ‌نام “معبد شرقی” را ساخت که بعدها رتبه‌ نخست آهنگسازی گروه سنی نوجوانان را به خود اختصاص داد. این هنرمند جوان در ۱۷ سالگی از موسیقی کلاسیک به ژانرهای World Music ،Instrumental و New Age گرایش پیدا کرد. احساس او نسبت به خلا این سبک‌ها در موسیقی کشور باعث شد، پس از اتمام دوره‌های هارمونی و آهنگسازی به مطالعه در این زمینه‌ها بپردازد و با سفر به کشورهای مختلف اطلاعات خود را در خصوص این ژانرها کامل‌تر کند. مهرزاد خواجه امیری را همگان با اثر زیبا و ماندگار «خلیج فارس» می شناسند. این هنرمند جوان تاکنون دو آلبوم مستقل با نام های «خالق» و «سایه سوم» و یک آلبوم با همکارى استاد محمد على بهمنى به نام “قاصدک” را براى گروه سنى کودک و نوجوان، به بازار موسیقى عرضه کرده و علاوه بر این آلبوم ها، تک آهنگ‌های بسیاری را نیز، منتشر ساخته است. وى همچنین توانسته است با ساخته هایش به موسیقى ایران اعتبار بیشترى ببخشد و در سطح جهانى نیز بدرخشد. مهرزاد خواجه امیرى در سال ٢٠١۵ با اثر بیکلام “کومیتیس” کاندیدای دریافت جایزه از رسانه هالیوود شده است. در سال ٢٠١٧ براى ساخت قطعه “قصه گوى شب” مدال برنز جهانى گلوبال موزیک اوارد را به خود اختصاص داده و در سال ٢٠١٩ نیز با قطعه “آتاناسیا” مدال نقره جهانى بهترین آهنگساز سبک نیوایج جهان را از آن خود کرده است. لازم به ذکر است قطعه “خاطرات تلخ و شیرین” این هنرمند نیز در چهاردهمین جشنواره بین المللى رادیو و ششمین اجلاس جهانى صدا نیز مقام دوم را کسب کرده است.